HABERLER6. FERDİ TÜRKİYE JU JİTSU ŞAMPİYONASI AMASRA’DA YAPILDI

6. FERDİ TÜRKİYE JU JİTSU ŞAMPİYONASI AMASRA’DA YAPILDI

28-08-2022 2166-A+
ALTIN KEMERLERLER SAHİPLERİNİ AMASRA DA BULDU
 
6. Ferdi Türkiye Ju Jitsu Şampiyonası ve 7. Uluslararası Combat Ju Jutsu Turnuvası Gala Gecesi Müsabakaları Kalabalık Bir Seyirci Kitlesi Eşliğinde Amasra’da Yapıldı
 
          05-07 Ağustos 2022 tarihlerinde Amasra’da yapılan Türkiye JuJitsu Şampiyonası 23 ilden 27’si bayan 176’sı erkek olmak üzere toplam 203 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.
         Ağrı, Tekirdağ, Edirne, Kocaeli, Çanakkale, Konya, Ankara, İstanbul, Aydın, Adana, Manisa, Afyon, İzmir,  Mersin, Zonguldak, Sakarya, Bilecik, Muğla, Eskişehir, Kastamonu ve Bartın’ lı sporcuların katıldığı Türkiye Şampiyonası, “Barış Akarsu Kültür Park Meydanı” na kurulan Boks ringin’de yapıldı.
        Kalabalık bir seyirci kitlesi önünde gerçekleştirilen müsabakalarda heyecan verici sahneler yaşandı, izleyiciler nefeslerini tutarak izlediler.
        Amasra Belediyesinin organizasyonunda gerçekleştirilen ve 3 gün süren faaliyetin en çok dikkat çeken bölümü Altın Kemer Turnuvaları oldu. 06 Ağustos 2022 Cumartesi günü akşam 3 saatlik ayrı bir program dahilinde, gece oyunları formatında yapılan kemer müsabakaları saat 21.00 de başlayıp 24.00’te sona erdi.
        Belediye Başkanı Recai ÇAKIR’ın da katıldığı açılış seromonisinde Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Ju Jitsu Federasyonu organizasyonlardan Sorumlu As Başkanı Münir Nurettin ÇELİKTUTAN, Federasyon Başkanı Hulisi ELMAS ve Amasra Belediye Başkanı Recai ÇAKIR birer açılış konuşması yaptılar.
        Turnuvasının ilk maçında galip olan sporcuya Altın Kemerini Amasra Belediye Başkanı Recai ÇAKIR takdim etti. Toplam 13 tane kemer aynı gecede yeni sahiplerine kavuştu. 7. Uluslararası Profesyonel Altın Kemer Turnuvasına Türkiye’nin dışından Belçika (Brüksel) Afganistan, Tunus, Azerbaycan, Kıbrıs, Bulgaristan Suriye’li Ju Jitsu’cular katıldılar.
        6. Ferdi Türkiye Ju Jitsu Şampiyonası ise müsabakalar boyunca hergün sabah saat 10.00’da başlayıp gün boyunca devam etti.  Müsabakalar, 8-9 Yaş, 10-11 Yaş, 12-13 Yaş Minikler kategorileri ile 14-15 Yaş Yıldızlar, 16-17 Yaş Ümitler, 18-20 Yaş Gençler, 21-35 Yaş Büyükler ve 36 Yaş üstü Veteranlar (bay-bayan) olmak üzere“Newaza Gİ”  “Newaza NO Gİ”  “Fighting” “Duo” ve “Contact” (Combat) branşlarının bütün kategori ve sıkletlerinde her yaş grubundaki sporcular katılabildiler. Ayrıca; Sporcular birkaç branşta ayrı ayrı  yarışarak birden fazla madalya kazanabilme şansına sahip oldular. 
       Şampiyonanın son günü ilk 3 dereceye giren sporculara madalyaları Belediye Başkanı Recai ÇAKIR, Federasyon yöneticileri ile protokol mensupları tarafından verildi. Ayrıca Başkan Recai ÇAKIR, katılım sağlayan illerin antrenörlerine ve hakemlere günün anısına plaket takdim etti,  Amasra’yı simgeleyen nazar boncuğu hediye etti.
       Böyle bir organizasyonun tekrar yapılması için her türlü desteği sağlayacağını ifade eden Başkan Çakır yaptığı konuşmasında “Güzel ve gerçek bir mücadele sanatı olan Ju Jitsu’yu sizlerin sayesinde tanıdık ve sevdik. Sporcularda saygı, sevgi ve centilmenlik gördük. Bu Şampiyona kentimize renk katmıştır. Dışarıdan gelen tatilci misafirlerimizde, yerli halkımızda, esnafımızda memnun kalmıştır. İlk defa değişik bir faaliyete ev sahipliği yapıyoruz. Önümüzdeki sene daha güzel bir organizasyonla tekrarını mutlaka yapalım.” şeklinde konuştu.