HABERLERAKIN JU JUTSU AVRUPA İKİNCİSİ

AKIN JU JUTSU AVRUPA İKİNCİSİ

12-03-2017 1178-A+

AKIN JU JUTSU AVRUPA İKİNCİSİ

 

01-03 Aralık 2017 tarihlerinde Ukrayna’nın Uzhgorod Kentinde Yapılan  Combat Ju Jutsu Avrupa Şampiyonasında 2.lik Kürsüne Çıkmayı Başaran Bartın’lı Sporcu Yusuf Selim Akın Gururumuz Oldu

 

            01-03 Aralık 2017 Tarihlerinde Ukrayna’nın Uzhgorod kentinde yapılan Combat Ju Jutsu Avrupa Şampiyonasında,  Türkiye Ulusal Takımı kadrosunda mücadele eden Bartınlı sporcu Yusuf Selim AKIN başarılı müsabakalar çıkartarak 75 kg sıkletinde Avrupa ikincisi oldu.

           AKIN sporda henüz yeni olmasına rağmen bir yıl içinde birçok başarıya imza attı. Ju Jitsu Türkiye Şampiyonlukları bulunan sporcumuz, ayrıca Budokaido Kyokushin branşında da Milli Sporcu olarak Yeşil Bartın Spor Kulübünde forma giyiyor.

           Milli takım kadrosunda görev alan Yeşil Bartın Spor Kulübü’nün sporcularından Buse MAKAR ve Mehmet Ali CANDEMİR ise birinci ve ikinci tur müsabakalarında rakipleri ile başa baş mücadele ettiler. Sayı farkı ile mağlup olan bu sporcularımız dereceye giremedi.

           Gaziantep bölgesi antrenörü ve Combat Ju Jutsu Milli Takım Teknik Direktörü Mehmet Çetin KARAKURT ile Milli Takım Antrenörü Ramazan YÜKSEL’in nezaretinde mücadele eden Ulusal takımımız, takım halinde üçüncülük kürsüsünde yerini aldı. Hemen hemen bütün sıkletlerde 1. ve 2.lik dereceleri ile en çok madalya toplayan Ukrayna ülke olarak BİRİNCİ, Azerbaycan İKİNCİ, Türkiye ÜÇÜNCÜ oldu. Birçok ülkenin dereceye giremeyip Türkiye nin üçüncü olması neticesinde sporcularımız dikkatleri üzerinde toplamayı başardı.

                          2018 Balkan Şampiyonası Türkiye de

             Ju Jitsu Federasyonu Başkanı Hulisi ELMAS ile Federasyon As Başkanı ve Uluslararası hakem Münir Nurettin ÇELİKTUTAN’ın toplantıda yaptığı yoğun kulis çalışmaları neticesinde, 2018 yılında yapılacak olan Combat Ju Jutsu Balkan Şampiyonasının Türkiye de yapılması teklifine sıcak bakıldı. Avrupa Federasyonu Başkanı ve Uluslararası Combat Ju Jutsu Federasyonu (CIJJF) Genel Sekreteri Vladislav SIPNSKY’nin onay verdiği planlanan organizasyon için iki ay içinde taslak projenin sunulması sonucunda Balkan Şampiyonası Türkiye de yapılacak.

            Konu ile ilgili özet bilgi veren Federasyon Başkanı Hulisi ELMAS söz konusu Balkan Şampiyonasının İstanbul, Antalya, Osmaniye ve Gaziantep illerinden birinde yapılması düşünülüyor. Ancak bizim amacımız organizasyonun Bartın da yapılması ve bölgemizin uluslararası turizme açılmasıdır, şeklinde konuştu