HABERLERSEVİYE BELİRLEME ve DENKLİK SEMİNERİ ANKARA’DA YAPILDI (02-04 Şubat 2018)

SEVİYE BELİRLEME ve DENKLİK SEMİNERİ ANKARA’DA YAPILDI (02-04 Şubat 2018)

02-11-2018 2083-A+

GENİŞ KATILIMLI JU JİTSU DAN, ANTRENÖRLÜK ve HAKEMLİK DENKLİK SEMİNERİ ve TERFİ KURSLARI ANKARA DA YAPILDI.

SEMİNER İÇİNDE JU JİTSU ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

            Ju Jitsu Federasyonu’nun 02-04 Şubat 2018 tarihlerinde Ankara Gölbaşında düzenlediği “Ju Jitsu Çalıştayı” büyük ilgi gördü.

           Çalıştay bitiminden sonra, Türkiye nin çeşitli illerden katılan antrenör, hakem ve  üst düzey sporcuların katılımıyla eğitim, gelişim ve terfi semineri 3 gün boyunca devam etti.

           Çalıştaya davetli olan Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Türker AYGÜNDÜZ, Sambo Federasyonu Başkanı Fikret ÜNAL Aikijutsu Federasyonu Başkanı Zibel SAYDAN, Japon Sumo Federasyonu Başkanı Erdal KARADAĞ, Hankido Federasyonu Başkanı Osman KARAMERCİMEK, MMA Federasyonu Başkanı Ali ARIK, Hayat Boyu Öğrenme Federasyonu Başkanı Tahsin KOÇ TBMM Meclis Haber Ajansı Başkan Yardımcısı Şakir DURMAZ ve davetlilere Ju Jitsu sporuna verdikleri destek ve katkılardan dolayı Ju Jitsu Federasyonu Başkanı Hulisi ELMAS, As Başkan Mehmet GÖKSU ve Genel Koordinatör Mehmet HALLAÇ tarafından plaket takdiminde bulunuldu.

         58 İlden katılımın olduğu seminerde birlik ve beraberlik mesajları verildi. Ayrıca kısa bir konuşma yapan Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Türker AYGÜNDÜZ “Ju Jitsu Federasyonu çok yakında Türk sporunda lokomotif görevi yapacaktır. Bu kadar yoğun ilginin olması bizlere bu mesajı vermektedir. Bizde sizlere her türlü siyasi desteği vereceğiz. Bu spor dalının önünün açılması için konfederasyon olarak federasyonunuza tam destek vereceğiz. Çalıştayınız ve semineriniz hayırlı olsun” dedi. Ju Jitsu Federasyonu Başkanı Hulisi ELMAS ise kendilerine ve katılan tüm federasyon başkanlarına kısa bir teşekkür konuşması yaparak çalıştay toplantısı sonlandırıldı.

        Gelişim ve Eğitim seminerleri Ju Jitsu Federasyonu nun Teknik ve Eğitim Kurullarında görevli olan Osmaniye ilinden Ahmet DÖRTLEMEZ ve beynelmilel hakem Esabil YILMAZ, Adana ilinden İsmet DURNAOĞLU, Samsun ilinden Recep SOYLU, Konya dan Ahmet GÜNDÜZ tarafından verildi. Seminer sonunda 50 soruluk test kitapçığı kursiyerlere dağıtılarak sınav yapıldı, başarılı olanlar bir üst derecelere terfi edenlere diplomaları takdim edildi. Sınavda başarılı olamayanlar 24-25 Şubat 2018 tarihlerinde Şanlıurfa da yapılacak olan seminere katılarak bir kere daha şanslarını deneyecekler.

       Seminerin bitiminde ev sahibi olan Kaplan Spor Kulübü yöneticisi ve antrenörü Ahmet KAPLAN’a hizmet ve katkılarından dolayı plaket takdiminde bulunuldu.